Plavba životem malé rybky

Strana 1 z 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

Plavba životem malé rybky

Odoslať pre Rybanasuchu za So 10 december 2016, 23:47

Život je zajímavá a velmi podivná věc. Někdy je to věc veselá a radostná, někdy naopak vůbec ne. Je toho hodně co říct. A protože by to bylo na víc příběhů, na několik stran, možná i na knihu... rozhodla jsem se, že vám jen ve stručnosti shrnu to nejstručnější a nejdůležitější. Ale říkám raději předem, nebude to úplně veselé povídání...

Malá ryba se rozhodla, že sdělí své myšlenky a životní zážitky. Proto se nadechla, doplavala k jednomu kameni, usedla na něj a počkala, až se její kamarádi kolem ní usadí. Pak spustila.

Víte, všechno to začalo ve chvíli, kdy jsem začala chodit na tu vysokou rybí školu. Nadechla se. Protože tehdy se začalo plno věcí měnit. No. A co se změnilo? Řekněme, že to všechno začalo osobními trablemi. Ne vůbec pěknými. Nadechla se znovu. Ale... to nebudu rozvádět. Jen s tím se začal vézt ten zbytek. Ve škole mi to nešlo. Bylo toho hodně a já to tak trochu... přestala zvládat, protože na to nebyly myšlenky. Zdraví sláblo a... prostě to vypadalo všelijak. Doháněla jsem vše na poslední chvíli. Takže se stalo, že veškeré velké zkoušky, které na mé fakultě (fakultě humanitních studií UK), jsem zvládla na trojku 

- sociologie, 
- psychologie 
- ekonomie

významně se podívala kolem sebe ... a víte, sociologii až dokonce na druhý pokus. 

Pak se věci začaly obracet trochu k lepšímu. Ale pomalu. Stejně, ještě druhý semestr a další tři velké zkoušky - antropologie, historie a filosofie - skončily už lépe. Historie na druhý pokus, na trojku, ale zase antropologie byla na první pokus a na jedničku! 
Takže, to asi k těm zkouškám. Byly složité, protože na každou, vážení, na každou z nich, byla jedna velká učebnice, klidně i o 700 stránkách, kterou bylo třeba se naučit téměř zpaměti. Ale... nakonec to skončilo dobře. 
A teď další velká zkouška, která mě čekala, byl překlad anglického textu. Dovedete si to představit. Překládat 100 NS do rybiny, no není to nic jednoduchého. Ale přeložila jsem a teď, 9. 12. jsem překlad odevzdala ke kontrole. Tak jsem už jen zvědavá, co na něj porota. 

A co dál? No, co se týče Festivalu Fantazie, tam není co vyprávět. Z jediného důvodu. Byla jsem tam jen na pár dní a byla jsem tam bez kostýmu. Nic zajímavého se tam neudálo. 
Ale... udály se jiné věci. S mým (novým) přítelem jsem zažila mnoho a mnoho nových zážitků. Asi nejzajímavější je ten, že jsem se pustila do lezení. No ano. Z vody přímo k nebi. Pěkně na skálu.

První chvíle byly těžké. No jen si to představte... lézt s ploutvema po skalách. Ale nakonec to šlo. Sice se ukázalo úplně nejjednodušší koupit si veškeré nové lezecké vybavení (protože lézt bez lezeckých bot? To se prostě co? Nedá. A když vidíte tu skálu a říkáte si "příště to sakra vylezu nad tu půlku!" Tak to ani jinak nejde). No jo, ryba se nemůže koukat dolů, ale leze jí to (prý) docela dobře. A navíc jí to začalo pořádně bavit. 
Jo. A taky se stalo, že pití vody střídá s pitím kávy. Usrkne z hrnku. To víte. Když vám sem tam ráno káva sama od sebe voní pod žábrama, tak to pak nějak jde také samo. 

No. A co dál? Ryba se zamyslela Co bych vám ještě... a ano! Na jejích šupinách porostlých tvářích se jí zračil úsměv.
Víte, zase jsem začala víc tancovat. A... zase jsem měla úspěšné vystoupení. A víte co? Taková maškaráda je úžasná věc. Spoousta kostýmů, spousta fajn lidí... Ušklíbne se ... velký potlesk. A... a... samozřejmě spousta fajn písniček o Star Treku, Star Wars a tak. 

Jo! Když už jsme u Star Treku... víte, co se mi podařilo? No... seděla jsem před kamerou! Ano! V jednom fanouškovském seriálu. Star Trek Diplomacy. No, musela jsem být namodro, protože jsem byla andorian. A dokonce mi narostly i tykadla! Ale teda... co říct... bylo to opravdu zajímavý zážitek. Protože, to si nedovedete představit, jak jednoduché je modrou barvu "sbrečet!" No ano, slzy mi tekly víc, než když jsem ve vodě. Ale i když jsem na suchu, kvůli tý modrý pleťový barvě jsem byla ve vodě téměř úplně. Prostě voda všude kolem, modrá stékala, maska mizela a tak dále...
Ale být před kamerou byl úžasný zážitek! A nejtěžší bylo naučit se mou repliku. No pěkně dlouhou repliku! "Ano pane!" Ono říct to správně, není jednoduché, to si zase nemyslete.

No. Ale to je asi vše. Zatím... Usměje se a ledabyle mávne ploutví. Protože, stačí se zeptat a já vám klidně řeknu víc. Wink rybka  Teď zatím jen stručně... 

Moderátor
Moderátor

Vek : 23
Mesto : Praha
Meno : Anděla
Money : 214964

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Plavba životem malé rybky

Odoslať pre Mrdofúz za Ne 11 december 2016, 00:18

Rybka sa vrátila rovno s príbehom!! Tomu vravím štýl! Afro Smejúci sa smajlík 2 

Tak, idem sa pustiť do čítania príbehu ešte predtým ako pôjdem spať Usmiaty smajlík 2
Mrdofúz
Android User
Android User

Money : 265550

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Mrdofúz za Ne 11 december 2016, 00:31

Bravo!! Takto si predstavujem skvelý, pútavý príbeh Usmiaty smajlík 2 Z každého rožku trošku, veď vravím, vrátila si sa k nám vo veľkom štýle Smejúci sa smajlík 2 Smejúci sa smajlík 2 Thumbs Up! 
V škole ti držím palce.. sám poznám tie chvílky, kedy by som najradšej všetky papiere a knihy, z ktorých sa mám učiť, roztrhal a spálil! Fuu!! 
PS: Čo a kde študuješ? Usmiaty smajlík 2 
PS2: Tá fotka z lezenia ma veľmi zaujala.. len po chvíli som začal uvažovať.. Hmm .. ako je možné, že ryby dokážu liezť? Potápač To už kde sme? Huhm?! ROFL 
 + KARMA
Mrdofúz
Android User
Android User

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Rybanasuchu za Ne 11 december 2016, 00:41

To vieš... Very Happy Aj Ryby vie vela vecí. Ale ako vravím... nie je to lahké... Very Happy rybka Ale je to super...
 A študujem fakultu humanitních studií univerzity Karlovy. Ale bohužial, je to ťažké. A aj tak vela vecí nepoužijem.. :( Akože vobec... to ma na tom asi najviac mrzí...

Moderátor
Moderátor

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Mrdofúz za Ne 11 december 2016, 00:51

Ja len rozmýšľam, že ako sa takej rybe lezie po skalách v plutvách, to je fascinujúce Very Happy Very Happy Very Happy 
Karlova? Huhm?! Fúú.. tak to máš teda ťažkú školu, ale zase dobrú.. je jasné, že vás tam s učením asi zvyknú potrápiť.. nevyužiješ, to si aj ja hovorím Very Happy ale na druhej strane.. nájdeš nové obzory, spoznáš kopec iných ľudí.. zas tie výšky nie sú až také zlé.. (až na to učenie a tých 100 NS čo si spomenula ma dostalo úplne Huh?! Very Happy )

Naposledy upravil Mrdofúz dňa Ne 11 december 2016, 00:52, celkom upravené 1 krát.
Mrdofúz
Android User
Android User

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Mrdofúz za Ne 11 december 2016, 00:52

PS: Na tom poslednom obrázku, to si naozaj ty? Huhm?!
Mrdofúz
Android User
Android User

Návrat hore Goto down

Odoslať pre nucleon za Ne 11 december 2016, 11:40

Thumbs Up! Christmas Thumbs UP Mr. Wildbeerer 
To mi chceš povedať, že tá modrá postavička na konci si naozaj ty? icon_biggrin icon_biggrin icon_biggrin icon_biggrin Neskutočná premena evil Mr. Wildbeerer Mňam. evil

nucleon
Beer Lover
Beer Lover

Vek : 105
Mesto : Vladivostok
Meno : Ropko

Money : 640235
<b>Člen Rady Starších</b> Člen Rady Starších

Návrat hore Goto down

Odoslať pre nucleon za Ne 11 december 2016, 11:40

@Mrdofúz napísal:Bravo!! Takto si predstavujem skvelý, pútavý príbeh Usmiaty smajlík 2 Z každého rožku trošku, veď vravím, vrátila si sa k nám vo veľkom štýle Smejúci sa smajlík 2 Smejúci sa smajlík 2 Thumbs Up! 
V škole ti držím palce.. sám poznám tie chvílky, kedy by som najradšej všetky papiere a knihy, z ktorých sa mám učiť, roztrhal a spálil! Fuu!! 
PS: Čo a kde študuješ? Usmiaty smajlík 2 
PS2: Tá fotka z lezenia ma veľmi zaujala.. len po chvíli som začal uvažovať.. Hmm .. ako je možné, že ryby dokážu liezť? Potápač To už kde sme? Huhm?! ROFL 
 + KARMA
A čo je na tom? Ty si nikdy nevidel ryby po skalách liezť? xD

nucleon
Beer Lover
Beer Lover

Vek : 105
Mesto : Vladivostok
Meno : Ropko

Money : 640235

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Rybanasuchu za Ne 11 december 2016, 11:49

Hej, hej... Very Happy Som to ja. Very Happy Nevyzerá, čo? Tiež som sa malem nespoznala... rybka 
A áno, ryba na skale, to nie je nič čudné. Bežná vec... Very Happy

Moderátor
Moderátor

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sverige za Ne 11 december 2016, 12:04

Všetky príbehy od teba sú pekné Usmiaty smajlík 2 Dobre sa čítajú, ten spôsob akým to píšeš - tak sa hneď spozná, že sa písaniu venuješ Usmiaty smajlík 2 Keby som mal nájsť jedinú chybu na tvojich príbehoch - nenašiel by som ju ^_^ 
Pekné čítanie, najlepšia časť jednoznačne "Ryba lezie po skalách" xD Smejúci sa smajlík 2 
 rybka Thank you for your comeback to Battleon Mrs. Fish! ^_^
Sverige
Battleon King
Battleon King

Mesto : Púchov (Liptovský Pucholáš)
Meno : Tomáš
Money : 434814

Návrat hore Goto down

Odoslať pre The Sheriff za Ne 11 december 2016, 12:35

Bravo!!  Páči sa mi, ako si zakomponovala tvoju rybaciu stránku do príbehu! Smejúci sa smajlík 2 
Překládat 100 NS do rybiny, no není to nic jednoduchého.
První chvíle byly těžké. No jen si to představte... lézt s ploutvema po skalách.
Inak ten fanúšikovský seriál s Andoriankou Rybou nebude niekde verejne dostupný, to by som si celkom rád pozrel icon_biggrin
The Sheriff
Warrior
Warrior

Mesto : Western Battleon
Meno : Mr. Sheriff
Money : 306286

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Fusion za Ne 11 december 2016, 12:47

Tá modrá-andoriánska premena na konci je fantastická! Ani by som ťa nespoznal Usmiaty smajlík 2 

V škole ti prajem veľa úspechov, neboj sa, ty to dáš, nie si ten typ človeka, ktorý by len tak niečo vzdal. Síce ťa nepoznám, ale som presvedčený, že taká si Usmiaty smajlík 2
Fusion
Zabávač
Zabávač

Mesto : Battleon :: Forum
Meno : Mr.Fusion
Money : 7669848

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Fusion za Ne 11 december 2016, 12:53

A ozaj! Ten obrázok s tečúcou kávou vyzerá veľmi lahodne! Usmiaty smajlík 2 

Asi si idem rovno jednu spraviť, iba čo si mi chuť urobila Smejúci sa smajlík 2
Fusion
Zabávač
Zabávač

Mesto : Battleon :: Forum
Meno : Mr.Fusion
Money : 7669848

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Yulgar za Ne 11 december 2016, 13:09

vieš o tom, že ti tá modrá farba sedí? Very Happy Very Happy Very Happy 
inak som si najskôr myslel, že je to avatar Very Happy ROFL
Yulgar
Apple User
Apple User

Mesto : Bratislava
Meno : Martin
Money : 578146

Návrat hore Goto down

Odoslať pre FrActraL za Ne 11 december 2016, 22:08

(mne ako moderátorovi Battleon :: Fóra sa tvoja modrá pleť veľmi páči!)
 Cígoman Mimoriadne dobre napísaný príbeh.. Usmiaty smajlík 2 Lezenie je skvelá vec, dobre sa dá pri tom potrápiť telo, verím, že niekedy sa stretneme na skalách spoločne.. Ja som tiež v poslednom čase začal obľubobať túto aktivitu Usmiaty smajlík 2
PS: Ako Andorianke ti to sekne Wink Modrý smajlo

Moderátor

Money : 442419

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Capt. Rhubarb za Po 12 december 2016, 16:40

Viem, že by to asi na verejnosti vyzeralo bizarne a zvláštne, ale tá modrá farba ti tak sluší, že by si ju mala nosiť neustále, kdekoľvek pôjdeš.. icon_biggrin icon_biggrin Pirate gang! 
Inak pecka príbeh, každopádne prajem veľa šťastia v škole, aj s novým priateľom Yarr! Don't move!
Capt. Rhubarb
Kapitán
Kapitán

Money : 343253

Návrat hore Goto down

Odoslať pre K7BO za Ut 13 december 2016, 23:40

Dúfam, že nie som jediný z Battleonu, kto ešte neskúšal lezenie (na ozajstných skalách teda, tie lezecké steny v telocvičniach nepočítam, tam vylezú aj malé deti icon_biggrin icon_razz )

Mimochodom, ak ste si nevšimli. Ryba na tom poslednom obrázku nie je prefarbená. Modrá je jej skutočná farba, veď je predsa ryba.. chytila ju z tých morí, v ktorých neustále pláva. evil 

A k príbehu.. skvelý ako vždy! Usmiaty smajlík 2 ^_^ 
K7BO
Zakladateľ Battleon :: Fóra

Vek : 24
Mesto : Liptovský Mikuláš, Slovensko
Meno : Jakub

It’s you I wanna kiss good night
It’s you I wanna hold real tight
Feeling deep inside my soul
Without you losing all control
Oh, oho, oh, oho, oh, oh
It’s you, hey you!

Money : 462623

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Rybanasuchu za Ut 13 december 2016, 23:51

To Sveirige: To vieš, lezenie po skalách je super  vec... Very Happy Hlavne pre rybky, ako som ja. Inak ďakujem pekně. Smile Až sa tu červenám z tej chvály.. 

The Sheriff: Bohuižial, zatial nie je. Ak bude, dam vedieť. Smile 

Fusion: Hej, kava lahodná bola... aká bola ta tvoja? Very Happy A ďakujem. Smile Nevzdávať sa, hej... snažím sa. Smile Tak snad to teraz už všetko pojde lepšie...

Yulgar: Hej? Sadne? Very Happy No ďakujem pekně... a hlavne tie sivé vlasy, či? Very Happy 

FrActral: ´dakujem. Smile Ja to tej andorianke vo mne poviem Very Happy A hej. Modrá je dobrá! A inak vieš čo, priatel mi slubuje, že ma vezme aj nekam za hranice na nejakú peknú ferratu. Smile Tak pokial bys treba aj na toto bol, možno to nejako vymyslíme. Wink 

Capt. Rhubarb: Neustále nie, ale eště nekolkokrát ju na seba vezmem. Smile Ďakujem. Smile 

K7BO: Teraz si to prezradil! Very Happy Pssst!

Moderátor
Moderátor

Návrat hore Goto down

Odoslať pre K7BO za Ut 13 december 2016, 23:53

rybka Samozrejme, tvoje tajomstvo môže ostať tajomstvom evil .. ale nebude to zadarmo.. ak chceš, aby som tvoju pravú totožnosť utajil, budeš mi musieť priniesť nasledovné položky:

• dvoch modrých žralokov
  • tri usmiate medúzy
  • štyri morské koníky
  • päť mušlí z hlbín mora
  • .. a jeden stejk od Roba (najťažšia úloha Neutral evil )
K7BO

Oh, oho, oh, oho, oh, oh
It’s you, hey you!

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Capt. Rhubarb za Ut 13 december 2016, 23:59

To sú priam nesplniteľné požiadavky! Huhm?! Teda tá posledná! (mžraloky, medúzy, morské koníky a mušle sa dnes dajú zohnať v každých vodách).
Capt. Rhubarb
Kapitán
Kapitán

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Capt. Rhubarb za St 14 december 2016, 00:00

@Rybanasuchu napísal:Capt. Rhubarb: Neustále nie, ale eště nekolkokrát ju na seba vezmem. Smile Ďakujem. Smile 
Ale prosím ťa. Mala by si chodiť ako Andoriánka stále icon_geek Rovnako ako ja chodím stále v pirátskom prestrojení xD Smejúci sa smajlík 2 Yarr! Don't move!
Capt. Rhubarb
Kapitán
Kapitán

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Rybanasuchu za St 14 december 2016, 00:00

Hej... Capt. má pravdu... toto nie je možné uRob(O)iť! Shocked

Moderátor
Moderátor

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Rybanasuchu za St 14 december 2016, 00:01

@Capt. Rhubarb napísal:
@Rybanasuchu napísal:Capt. Rhubarb: Neustále nie, ale eště nekolkokrát ju na seba vezmem. Smile Ďakujem. Smile 
Ale prosím ťa. Mala by si chodiť ako Andoriánka stále icon_geek Rovnako ako ja chodím stále v pirátskom prestrojení xD Smejúci sa smajlík 2 Yarr! Don't move!

Very Happy Vieš, ako je to nepríjemné? Very Happy Tá modrá barva je pekně kúsavá...  Sad

Moderátor
Moderátor

Návrat hore Goto down

Odoslať pre K7BO za St 14 december 2016, 00:02

Súhlasím, je to nesplniteľná úloha. Huh?! Ale skúsil som to, každý chce dostať ten BÁJNY STEJK OD SAMOTNÉHO STEJKERA ROBA! Neutral  
Castaway! .. verím, že teba sa to podarí uRob(O)iť evil Huh?!
K7BO

Oh, oho, oh, oho, oh, oh
It’s you, hey you!

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XezepusMECHA za St 14 december 2016, 15:40

Mr. Green Odteraz môj nový obľúbený príbeh! Heart Eyes 
Každá jedna časť dobrá, takže to nejdem chváliť jedno za druhým, lebo by som to tu písal od teraz až do rána.. xD .. k lezeniu len toľko, že niekedy si (aj s FrActraLom) môžeme skočiť niekde na stenu alebo na skaly, som v tom dobrý, aj keď zvyknem často padať, ale aspoň tak, že sa na mne všetci pobavia icon_biggrin icon_razz 
Jediná chyba príbehu je, že nemôžeme vidieť to video z modrého nakrúcania! icon_biggrin ROFL .. celkom rád by som si to veru pozrel icon_biggrin 
PS: Vzhľadom na môj rank ma obrázok s tečúcou kávičkou mimoriadne potešil a ohrial pri srdiečku. ^_^ Coffee (he)

Coffee flavored tea lover
Coffee flavored tea lover

Mesto : Gear University
Meno : XeZePuS

Money : 1009278

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content