Na křídlech orlice - povídka ve vývoji

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Re: Na křídlech orlice - povídka ve vývoji

Odoslať pre Mrdofúz za 31/1/2015, 13:15

Perfektné, pefektné ^_^ Stále je to skvelé a dobre čitateľné, len tak ďalej Trig Wink 

Mrdofúz
Android User
Android User

Money : 172860

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 1/2/2015, 00:01

Díky vám všem. Momentálně se jaksi nestíhám přihlašovat častěji, protože se většinu dne nacházím na conu, ale jsem rád, že se sem vracíte. Smile

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Money : 33772

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Android za 2/2/2015, 21:55

Vždy, keď budeš mať čas pridať niečo nové, novú kapitolu a podobne, tak budeme len radi Usmiaty smajlík 2 

Veľmi rád čítam všetko, čo napíšeš evil
Android
Battleon King
Battleon King

Money : 329979

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XezepusMECHA za 3/2/2015, 21:56

Dočítané, som nadmieru spokojný s pokračovaním príbehu Usmiaty smajlík 2

Coffee flavored tea lover

Vek : 23
Mesto : Gear University
Meno : XeZePuS

Money : 720675
<b>Člen Rady Starších</b> Člen Rady Starších

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 3/2/2015, 22:14

Díky, tak já se pokusím uzavřít opravy páté části a hodím ji sem.

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XezepusMECHA za 3/2/2015, 22:23

Okej Wink ja si ešte idem prečítať 3. kapitolu, tú som naposledy prečítal len tak narýchlo, lebo som nestíhal, tak sa k tomu ešte raz vrátim Usmiaty smajlík 2

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Spammer za 4/2/2015, 20:40

XezepusMECHA napísal:Dočítané, som nadmieru spokojný s pokračovaním príbehu Usmiaty smajlík 2
Ja takisto, zdieľam názor. Usmiaty smajlík 2
Spammer
Battleon King
Battleon King

Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Money : 350507

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 10/2/2015, 08:35

Dlouho jsem váhal, jestli se ve vydávání nezastavit a nezkazit vám všem, tak úžasnému čtenářstvu, ty iluze, které jste si o mně zatím vytvořili... no což. Přidávám další část a doufám, že se vám bude opět líbit. (P.S.: Ano, zde začíná to klišé.)

Kapitola pátá
Soirée

“Dobrý podvečer,” uvítal guvernér důstojníky z Bauera ve svém sídle. Kam se člověk podíval, tam stáli bohatě odění hosté, mezi nimi plavně procházeli číšníci a celé to podkresloval místní orchestr, který hrál kontinentální i místní hudbu k tanci.
“Děkujeme, pane guvernére,” uklonil se Erich a dal svým kolegům rozchod. Sám se pohodlněji opřel o hůlku. Oči ho pálily a škrábanec na paži se také připomínal.
“Těžký den?”
“Ale kdepak,” zalhal kapitán a spiklenecky zamrkal. “Včera jsem toho vypil až moc.”
“To chápu,” bodře ho plácl po zádech guvernér. “Pan ministr už se raději stáhl do mé pracovny, říkal že na tom budete asi podobně. Chcete ukázat cestu?”
“Ne, děkuji. Pokud ale máte terasu, odpočal bych si chvíli na vzduchu.”
“Samozřejmě. Po schodech nahoru do sálu a pak dveřmi ven.”
Hartmann se ještě jednou uklonil a vydal se naznačeným směrem. Po schodišti vyloženém pálenými a hlazenými cihlami, dveřmi z leštěného dřeva vešel do netypického sálu, který byl skutečně určen hlavně k tanci. Několikery prosklené dveře pak vedly ven, na terasu s červenohnědou dlažbou a nízkou bílou zídkou. Výhled z toho místa byl dechberoucí. Nad horami zapadalo slunce a jako temné siluety stály vedle sebe v přístavu jak Bauer a Exeter, tak i francouzský Richelieu.

“Je tu pěkně, co?” ozval se za kapitánem ministr Stihlmann.
“Trochu přeplněno, ale jinak musím souhlasit, pane.”
“Nechte oficialit. A poradím vám, pokud se chcete vyhnout davům, José má ještě jednu terasu zrovna nad námi. Půjdete až na okraj, támhle,” ukázal přes hlavy hostů Friedrich, “a po úzkých schůdcích nahoru. Branka je otevřená.”
“Není to nevhodné, pane ministře?”
“Ale kdeže. Poslal jsem vás tam přeci já. José tam má pracovnu, můžete si tam sednout, zakouřit si… i když vy jste vlastně nekuřák. Ale je tam klid.”
“Děkuji, pane.”
“Nemáte zač. Pozítří vám začíná skutečná práce, tak byste si měl ještě naposledy odpočinout. A propos, Erichu, už jste našel toho sabotéra?”
Kapitán jen vyvalil oči. “Vy o něm víte?”
“Váš první důstojník mi o tom řekl. Myslím, že už se ten neznámý díky hlídkám o nic nepokusí, ale i tak doufám, že ho najdete co nejdříve.”
“Pracujeme na to-o-om,” zívl Erich a potvrdil tak ministrovu domněnku.
“Vy jste nespal, že?”
“Ne, pane,” přiznal Hartmann. “Prohledávali jsme skladiště a technické prostory.”
“Nějaký úspěch?”
“Bohužel. Osobně si také myslím, že ať to byl kdokoliv, jakmile jsme zavedli dvojité směny a hlídky, ztratil odvahu. Už na moři jsme sice zaslali případ oddělení kontrašpionáže, ale nějakou dobu to asi potrvá.”
“Rozumím. Tak si nahoře na chvíli sedněte a pak se ukažte tady dole. Jste přeci hrdina, kapitáne, nicht wahr?”
“Říkáte to dost přesvědčivě, pane. Děkuji,” uklonil se Hartmann a začal se proplétat mezi lidmi u stolků k okraji terasy.

Skutečně, podél zdi budovy stoupalo úzké schodiště, z druhé strany hrazené zpočátku nízkou, později se zvyšující zídkou, která na úrovni svrchní terasy vytvořila klenutý průchod, a pak opět klesla na původní úroveň. V bíle omítnutém oblouku byla vsazena složitě tepaná branka s ozdobným H v kruhu. Opatrně zkusil stisknout kliku a přesvědčil se s údivem, že ministr ani tentokrát nelhal. Bylo otevřeno. Proklouzl průchodem, opět za sebou zavřel a postoupil k okraji terasy.

Skoro deset metrů pod ním vířil dav hostů, a pohled odsud na jeho loď byl ještě více omračující. V dálce mizel za obzorem jakýsi parník směřující do Buenos Aires, do rejdy se pomalu vracely rybářské čluny a výletní plachetnice, to vše nasvícené zapadajícím sluncem. Ani si nevšiml, že na terase není sám.
“Tak jste nakonec dorazil,” ozvalo se za kapitánem.
“Slečno Hernandézová, omlouvám se, nečekal jsem… bylo otevřeno, a váš otec říkal…,” zaplétal se Hartmann.
“Uklidněte se, kapitáne. Všechno je v pořádku,” opřela se o zídku Anna. “Já tu vlastně čekám na vás.”
“Na mne?”
“Netvařte se tak udiveně. Pamatujete si na náš rozhovor o umění?”
“Velmi dobře.”
“Tak pojďte, kapitáne. Uvidíte, jestli se vaše důvěra tváří v tvář důkazu nerozpadne.”

O hodinu později, když už slunce zmizelo za horami a dům zářil do tmy, Anna a Erich tančili valčík ve velkém sále. Parket byl ovšem docela plný, takže jakmile orchestr dohrál, stáhli se na nějakou chvíli ven, mezi stolky na dolní terase.
“Stejně mi to nejde do hlavy. Logika mi říká, že taková kresba je něco, co vzniká pomalu. A pak vy, za čtvrt hodinu, nakreslíte… no, třeba právě mne.”
“A na druhou stranu jste tu vy, nejmladší kapitán ve flotile, ozdoba německého loďstva a mistr vybraných způsobů.”
Erich vytřeštil oči. “Cože?”
“Támhle na stolku jsou odložené noviny, pokud vás to zajímá. Četla jsem ten článek několikrát,” odvětila klidně Anna, zatímco kapitán se zmocnil řečeného plátku s názvem Boletín Maldonado.
“A na titulní straně. Pane na nebi,” povzdechl si Hartmann, když noviny rozložil.
“Ano, už několik lidí se mne ptalo, jestli mám ten snímek zarámovaný.”
“A máte, slečno? Nevšiml jsem si.”
“Moc si věříte, Erichu,” zasmála se tomu ona. “To by musela být nějaká fotografie, abych si ji nechala zarámovat.”
“Alespoň tak,” oddechl si kapitán. Jenže Anna dodala: “Tahle je moc zrnitá, tak jsem si vyžádala zvětšeninu z negativu.”

“Přijde pověsit sem,” ukázala Anna, v druhé ruce sklenici vína, když se kolem půlnoci odebrali opět na horní terasu. Rozsvítila ve svém střešním ateliéru a Erich opět jen nasucho polkl, když viděl, co vše dokázala pomocí jednoduchých technik zachytit na papír a plátno.
“A pokud tomu rozumím, tak tu v podstatě i bydlíte. To není možné, abyste tohle všechno stíhala během dne. Přiznej - e se,” zívl kapitán uprostřed slova, “že pracujete i přes noc.”
“Občas,” ušklíbla se Anna. “A vy koukám taky, jen vám za to, tak jako u mne, žádný papá nevyčiní. Má pracovnu na druhém konci terasy, a to světlo ho ruší, když k večeru usne u stolu.”
“Co bych za to dal,” trpce si povzdechl kapitán.
“Omlouvám se, Erichu, to bylo ode mne hrubé.”
“Ne, slečno, v pořádku. Já jen… asi bych se měl vrátit na loď. Máme na palubě sabotéra, celý den jsme prohledávali skladiště a žádný výsledek. Já bych se měl omluvit, že takhle kazím tak příjemný večer.”
“Nic se neděje,” usmála se. “Pokud nemáte nic proti, doprovodím vás. A cestou, pokud ještě neusínáte vestoje, bych vás poprosila o poslední tanec.”
“Milerád vyhovím, slečno. Mohu?” kývl Erich a nabídl jí rámě.
“Samozřejmě,” usmála se, popošla blíž, ale místo toho, aby se takzvaně zavěsila, vzala jeho dlaň do svých. V ten okamžik se událo několik věcí. Ale asi nejpodstatnější v daný moment byl fakt, že zhasla světla.

“Co to…,” začal kapitán, ale nedořekl.
“Psst,” šeptla Anna. “Tady se to občas stává.”
“Venku bude určitě lépe. Ale tady nevidím ani na krok.”
“Tak zavřete oči, Erichu. Zrak se po chvíli přizpůsobí, to byste měl vědět.”
Kapitán se ušklíbl. Samozřejmě, že slečna Hernandézová měla pravdu. “Dle rozkazu,” řekl. O zlomek vteřiny později ucítil, jak mu Anna položila ruku na rameno, stáhla ho trochu níž a políbila. Mírně sebou trhl. “Anno, neblázněte. Někdo sem vpadne a budou z toho řeči.”
“Toho se tak bojím,” prohlásila pohrdavě a případné protesty umlčela dalším, mnohem delším polibkem. Ne snad že by se kapitán k nějakému protestování měl.

Stáli proti sobě, srdce jim bila jako splašená a postupně začínali ve tmě rozeznávat jednotlivé tvary.
“Slečno, já…,” nadechoval se kapitán, ale nedopověděl. Dveře se rozlétly a objímající se dvojici oslepilo několik svítilen.
“Tady je!” ozval se výkřik kohosi, v dost zmrzačené němčině. Erich pustil Annu a postavil se před ní. Jednou rukou si stínil oči, druhou pak sahal po rukojeti zbraně.
“Ruce vzhůru!” ozvalo se vzápětí. “Míří na vás pět hlavní, takže, pokud někdy chcete tu krasotinku ještě vidět, tak přestanete dělat hrdinu a ustoupíte stranou!”

Se zazvoněním oceli, už podruhé ve dvou dnech, kapitán tasil zbraň. “Kdo jste a co tu chcete?”
“To vás, Herr Kapitän, nemusí zajímat. Zahoďte to párátko!” nechal neznámý viset hrozbu ve vzduchu. V tom okamžiku ale zamrkala elektrická svítidla a vzápětí místnost zalilo světlo. Kapitána konečně paprsky tolik neoslňovaly a on mohl zhodnotit situaci. Ve dveřích stálo pět mužů. Pokud mohl soudit, pouze jejich velitel byl ozbrojen puškou, otatní měli pistole. Na přilbách měli upevněné svítilny a jejich stejnokroj byl jednolitě černý, bez insignií, pouze jejich mluvčí a zřejmě i velitel měl na manžetách zlatý proužek. Všichni měli na opasku kord. “O co vám jde?” opakoval svůj dotaz a opatrně ukročil, aby měl všechny protivníky na očích. A pak se rozrazily druhé dveře, které směřovaly přímo na terasu. Do místnosti pronikl křik hostů z dolního patra a proti noční obloze rozeznal Hartmann trup lodi.
“Kapitáne!” Přepadovému oddílu vtrhli do zad důstojníci z Bauera, s tasenými rapíry. V ten okamžik vykřikl velitel útočníků “Masky!”
Na jeho povel si všichni stáhli přes obličej podivné chrániče, ze směsi gumy a voskovaného plátna, s širokými skleněnými průzory. Zároveň jeden z nich odtrhl od pasu jakousi nádobu a švihl s ní o zem. Zablesklo se a místnost začal zaplňovat štiplavý dým. Zatímco bezmocní důstojníci si jednou rukou tiskli k nosům kapesníky, druhou rukou svírali zbraně a slzely jim oči, komando odzbrojilo a spoutalo jak kapitána Hartmanna, tak slečnu Hernandézovou, vyvlekli je ven a s pomocí lehkého létajícího člunu zmizel celý oddíl i se zajatci směrem k neznámé korvetě.

“Erichu?” šeptla Anna opatrně, když za nimi zapadly dveře a v prosté kobce se rozhostila tma. Společně se odpotáceli ke zdi a s rukama spoutanýma za zády se o ni opřeli, aby vzápětí sklouzli na široký slamník, překrytý kousavou dekou.
“Hm,” zabručel kapitán nenaloženě. Zuřil. Nejenže nedokázal ochránit slečnu Annu, ale ještě ke všemu se nechal unést. Kdyby mohl, nejpíš by praštil pěstí do stěny. Taková školácká chyba, nadával si.
“Jsi v pořádku?” ozvala se znovu Anna.
Povzdechl si. “Jsem. Dali si záležet, aby nás nepoškodili.” Spoutanýma rukama nahmatal hůlku. “Sesbírali si nás se vším všudy. Určitě mají i moji zbraň.”
“Ale kdo to je? Proč nás přepadli?”
“To jsem si myslel, že mi povíte… totiž, povíš ty. Nemá guvernér nějakého politického soka? Nevyhrožoval vám někdo?”
“O ničem nevím. Ale podle toho přízvuku soudím, že jsou spíše z Evropy.”
“Takže vlastně nevíme nic,” otráveně to uzavřel kapitán a zívl. “Kdybych alespoň nebyl tak strašlivě unavený.”
“Tak si odpočiň. Stejně nic nemůžeš udělat. Ne teď,” řekla Anna klidně.

O hodinu později cvakl zámek dveří a do místnosti vešli tři strážní s revolvery. Mezi nimi stál ministr Stihlmann.
“Protestuji, pánové, proti faktu, že slečně Hernandézové a panu kapitánovi byla ponechána pouta.”
“Jak je ctěná libost,” odvětil velitel lhostejně, pokročil k vězňům a uvolnil jim ruce. Erich se prudce narovnal a pokusil se vstát, ale ztuhlá zápěstí ho nechtěla poslouchat.
“Nepokoušejte se o odpor, pane Hartmanne. Jste pro nás důležitý, ale nejste nepostradatelný.” S tím se stráže opět poroučely. Jen na odchodu jeden z nich otevřel malou okenici, která kryla okénko na vzdálenější straně cely, která, jak se ukázalo, stála jako samostatná budka na otevřené palubě.
Sotva se dveře uzavřely, kapitán se vrhl k průzoru. Všude kolem lodi se prostíraly mraky a přes palubu se táhla jemná mlha. Kdyby byli uvnitř papírové krychle, nepoznali by to.
“Jak vysoko asi můžeme být,” prohodil ministr jakoby mimochodem.
Kapitán se několikrát zkusmo nadechl.
“Je tu znatelně nižší tlak vzduchu. Řekl bych tak dva až tři tisíce metrů, víc ne. A níž by se netvořily mraky.”
“Také by se nám hodilo vědět, kam plujeme.”
Na to už kapitán odpověď neměl. Pouze poznamenal něco o tom, že není ani věštec, ani rozvědčík.
“V pořádku, kapitáne. Nemusíte se hned zlobit. Nepředpokládám, že naši věznitelé k vám byli více sdílní.”
“Ne, pane ministře.”
“Ale je zajímavé, že ze všech lidí na večírku jsme pro ně důležití my tři,” podivoval se Stihlmann. “Já, dobře, jsem politická osoba. Vy, kapitáne, jste, ať chcete nebo ne, vzdělanec a stratég. A vy, slečno, dcera nejmocnějšího muže v jihoamerické těžbě stříbra. To je dost zajímavá kombinace. Jak vás dva dostali? Bylo vidět, že v mém případě šli najisto.”
Erich si odkašlal. On se snad červená, pomyslela si Anna pobaveně, bez ohledu na vážnost situace. “Slečna Anna mne pozvala do svého ateliéru. Věděl jste, že tam má i váš portrét?”
Ministr se usmál. “Ten s tou velkou brandy? Vím, slečna mi věnovala kopii. Mám ji zarámovanou doma, nad krbem.”
“Tam nás zastihlo to komando, nějak potom co vypadlo napájení,” upřesnil to kapitán a překvapeně si uvědomil, že neví, kolik času mezi výpadkem a útokem uběhlo. Na svou obranu si ale musel přiznat, že mu to v tom momentě bylo úplně lhostejné. Zato si přesně vybavil slabou, ale podmanivou vůni parfému, tiché vrzání cikád a tlumenou hudbu z nižší terasy.

“Kapitáne? Kapitáne?”
“Promiňte, nějak jsem se zamyslel. Každopádně,” začal s výrazem člověka, který bojuje s nutkáním šťouchat do bolavého zubu, “pane ministře, nevypozoroval jste v průběhu naší návštěvy v Uruguayi nějaké neobvyklé dění v diplomatických kruzích? Byl jste unesen spolu s dcerou vašeho dlouholetého přítele, guvernéra významné země. Nemyslím si, že bych s tím byl nějak spojený, pokud ovšem někdo nepřikládá mrzákovi stejnou prioritu jako vám, pane, nebo vám, Ann… o,” zadrhl na chvíli Hartmann a přemýšlel, jestli se raději neměl opravit, když si všiml shovívavého úsměvu pana ministra.
”Nebo možná ten někdo vidí, co za talent se za tím mrzákem schovává, Erichu,” řekla Anna.
“Tak nebo tak, obávám se, že nezbývá než čekat,” uzavřel debatu ministr, opřel se o stěnu a svezl se do sedu. Kapitán rezignovaně povzdechl, přešel k okénku a zahleděl se ven, do temnoty. Mraky se protrhávaly, kotouče mlhy mizely a měsíc přeci jen trochu svítil. Erichovu pozornost ale upoutalo něco jiného. V dálce za zádí korvety, asi pět stupňů pod rovinou plavby, prosvítal mraky úzký paprsek. Hartmann zůstal fascinovaně zírat. Pruh světla se totiž několikrát po sobě pravidelně rozšířil a zúžil, přičemž jeho intenzita se zdála být stále stejná. A pak mu konečně došlo na co se dívá.
“Anno! Anno, pojď sem!” zašeptal naléhavě. “Pane ministře!”
“Co je, kapitáne?”
“Podívejte se ven. Podívejte se. Vidíte to světlo? To je Bauer. To je světlo příďového reflektoru. Jsou to sekáči, tam na můstku. Dostali loď během půl hodiny do vzduchu a určitě nás dostihnou.”

Kapitán Fraser nervózně přecházel od stěny ke stěně. Události celého večera byly stále poněkud zmatené. Nejdřív ten drink. Pak neodbytná dáma středního věku, která ignorovala fakt, že Angličan je ženatý. Rozhovor s prvním důstojníkem. Hledal Ericha, našel ministra. Pak vypadl proud. Zavládl chaos a vtom se před terasu snesla cizí korveta bez vlajky a bez světel. Vzápětí na terasu vtrhlo ozbrojené komando, spoutalo ministra a o chvíli později opět zmizelo. Do toho přiběhl uřícený Walther, že unesli i kapitána a slečnu Annu. A pak už to bylo jen rozmazané. Věděl, že si vypůjčili guvernérovy koně a hnali je tryskem k lodím. Také, že s nimi jel ten francouzský komandant. Narozdíl od Exeteru a Bauera měl stabilní tlak páry, takže odstartoval za únosci dřív.

“Výška tisíc, plnou parou vpřed!” zavelel John a soustředil se na svou němčinu. Jeho rozkazy souběžně předával rozhlas i na Exeter. Walther si nedal vymluvit, že se má on, Brit, ujmout velení na německé lodi. Ale odstartovali rychle, jen co je pravda. Během půl hodiny byli ve vzduchu. Jenže na únosce to stejně nestačilo. Pomalu se vzdalovali a Johnovi bylo jasné, že je hned tak zpomalit nedonutí. Musel se spolehnout jen na vytrvalost obou lodí a doufat ve šťastnou náhodu. Zívl. Tohle bude dlouhá šichta.

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Spammer za 10/2/2015, 12:00

"Klišé - neklišé", pre mňa ďalšia úžasná kapitola Heart Eyes good post 

+ KARMA
Spammer
Battleon King
Battleon King

Mesto : Trebišov
Meno : Juraj
Money : 350507

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 10/2/2015, 16:32

Díky, snad se dokopu k opravení další co nejdříve.

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Quadro'Ye za 11/2/2015, 14:51

super, skvelé ako vždy good post Bravo!! + KARMA
Quadro'Ye
Battleoňák
Battleoňák

Money : 106919

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Quadro'Ye za 11/2/2015, 14:52

dávam si všetky kapitoly dokopy aby som si ich potom mohol ešte raz prečítať všetky naraz Usmiaty smajlík 2
Quadro'Ye
Battleoňák
Battleoňák

Money : 106919

Návrat hore Goto down

Odoslať pre XezepusMECHA za 12/2/2015, 10:13

Posledná pridaná kapitola prečítaná Pierko a stále je to na TOP úrovni Pirate with a parrot

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 13/2/2015, 00:36

Díky... Je podezřelé, že zatím nikdo nenašel chybu...

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Mrdofúz za 13/2/2015, 14:40

možno blbá otázka.. ale čo ťa baví viac - divadlo alebo písanie? Usmiaty smajlík 2
Mrdofúz
Android User
Android User

Money : 172860

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 13/2/2015, 15:20

Obojí. Já si ty svoje výstupy většinou alespoň zčásti píšu. Very Happy

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre FrActraL za 15/2/2015, 19:39

Správna odpoveď Wink

Moderátor

Money : 352294

Návrat hore Goto down

Odoslať pre FrActraL za 15/2/2015, 19:40

Inak aj ja mám otázku..

.. odkiaľ alebo prečo práve Trigatron? Odkiaľ si prišiel k tejto prezývke mám na mysli icon_biggrin

Moderátor

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 15/2/2015, 21:15

Trigatron je zařízení, umožňující spouštět výboje vysokého napětí u impulzního generátoru. V anglické terminologii je používán pojem "triggerable spark gap", neboli spustitelné jiskřiště. Funguje to tak, že výboj sám by nikdy mezi vzdálenými elektrodami nepřeskočil, ale přivedením pomocného impulzu na třetí elektrodu se ten přeskok umožní.

Ano, jsem elektrotechnik.

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre FrActraL za 15/2/2015, 21:44

Takže prezývka z povolania Thumbs Up! Znie to dobre inak, nikdy som nevedel, že to máš niečo s eletrotechnikou Hmm

Moderátor

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Yulgar za 16/2/2015, 14:14

"Trigatron" a ja som si myslel, že to je meno nejakého superhrdinu, ale to som bol dosť vedla Smejúci sa smajlík 2
Yulgar
Apple User
Apple User

Vek : 22
Mesto : Bratislava
Meno : Martin
Money : 349330

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 17/2/2015, 08:52

Yulgar napísal:"Trigatron" a ja som si myslel, že to je meno nejakého superhrdinu, ale to som bol dosť vedla Smejúci sa smajlík 2

U superhrdinství dříve nebo později dojde na slipy oblečené přes legíny a to není úplně to, o co bych usiloval. Very Happy

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Yulgar za 17/2/2015, 13:09

Trigatronman Smejúci sa smajlík 2 inak neznelo by ani to zle Very Happy
Yulgar
Apple User
Apple User

Vek : 22
Mesto : Bratislava
Meno : Martin
Money : 349330

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Trigatron za 17/2/2015, 13:12

Yulgar napísal:Trigatronman Smejúci sa smajlík 2 inak neznelo by ani to zle Very Happy

Neznělo... ale jak říkám, až si začnu oblékat spodní prádlo přes vrchní, asi nebudu mít na lítání ani pomyšlení...

Trigatron
Začiatočník
Začiatočník

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Yulgar za 17/2/2015, 13:14

ja som vždy vravel, že Superman sa obliekal nejak podivne Very Happy
Yulgar
Apple User
Apple User