Re: Moja téma - hokejbal | 2

Odoslať pre nucleon za 24/9/2013, 14:47

Posledné kolo základnej časti (22. a 23.9)
Dargovskí hrdinovia vyhrali základnú časť 5. hokejbalu
▬ Luník 7 Juh sa pred posledným zápasom v základnej časti držal ôsmej pozície a výhra nad Západom by im toto miesto zaistila a bez ohľadu na výsledok Myslavy by sa južná Sedmička dostala do Play-Off. V 12 gólovej prestrelke však boli úspešnejší hokejbalisti zo západného Luníka 7, ktorým sa podarilo streliť dva krát viac gólov ako ich súper a vďaka dvojbodovému zisku sa dostali na tretie miesto s jednobodovým náskokom pred Ťahanovce. Zápas sa hral v plnom nasadení od začiatku do konca, pomer striel 37:42 hovorí snáď za všetko, nešetrilo sa vynikajúcimi akciami, brankárskymi zákrokmi a čistými hitmi. V zápase padli 4 presilovkové góly, po 2 na každej strane. Luník 7 Západ sa nakoniec umiestnil na 3. mieste s rovnakým počtom bodov ako štvrté Ťahanovce, ale s lepším skóre. Luník 7 Juh sa po náročných posledných zápasoch nakoniec do Play-Off nedostal ▬
Umiestnenie Luník 7 Juh: 9 | 86 bodov | Skóre: -3
Umiestnenie Luník 7 Západ: 3 | 105 bodov | Skóre: +108

▬ Košická Nová Ves dokázala posledné zápasy odohrať so sympatickým výkonom. Posledné stretnutie s Košickými Kavečanmi dokázali hokejbalisti Novej Vsi premeniť na 2 body, v dnešnom zápase bolo o akciu takisto zaručene postarané. Po 12 gólovej prestrelke južnej a západnej Sedmičky prišla 14 gólová prestrelka Novej Vsi s Kavečanmi. V dnešnom zápase ale boli úspešnejší hostia, ktorým chýbal jeden gól k "desiatke". Hokejbalisti Novej Vsi sa však za svoj výkon v tomto zápase vôbec nemusia hanbiť a s piatimi strelenými gólmi v poslednom zápase ukončili svoju športovú púť v Priateľskom hokejbalovom turnaji v Košiciach. Košické Kavečany si zaistili šieste miesto bez ohľadu na výsledok Košíc Juh, skóre by pri rovnakom počte bodov hralo jednoznačne v ich prospech. ▬
Umiestnenie Košická Nová Ves: 14 | 32 bodov | Skóre: -188
Umiestnenie Košické Kavečany: 6 | 90 bodov | Skóre: +33

▬ Aj v zápase Barce s Lorinčíkom sa mohlo meniť finálne poradie v tabuľke. V prípade výhry hostí z Barce by sa ich tím dostal na 12. miesto pred Sídlisko Ťahanovce, ktoré by predbehli vďaka lepšiemu skóre. Nováčik v PHKE - Lorinčík, ktorý v tejto lige odohral len jednu sezónu podával počas celého turnaja sympatické výkony a takisto sa usiloval o umiestnenie v Play-Off. Nováčik sa s hokejbalom rozlúčil zaslúženou výhrou, svojho súpera zdolal 5:2. Strelecká aktivita bola vyrovnaná - 30:30, zápas bol bez vylúčení, aj keď sa to pri takom množstve pekných hitov tvdí ťažko. Barca sa tak po tejto prehre nedokázala dostať na 12. miesto a ostala tak za Sídliskom Ťahanovce a pred poslednou Košickou Novou Vsou ▬
Umiestnenie Lorinčík: 11 | 79 bodov | Skóre: -73
Umiestnenie Barca: 13 | 72 bodov | Skóre: -38

▬ Stretnutie Východniarov z Južanmi predpovedalo vyrovnaný hokejbal. Košice Juh sa už po výhre Košických Kavečian nemohli dostať na 6. miesto, ich umiestnenie bolo tak isté bez ohľadu na výsledok tohto zápasu. Napriek jedinému gólu, ktorý toto stretnutie prinieslo mohli diváci sledovať kvalitný hokejbal plný fantastistkých aktcií vrátane jedného trestného strieľania a bitky Krišku so Zjusinom. Rozhodujúci gól padol z hokejky najproduktívnejšieho hráča Východu - nováčika v tíme Igora Kremskeho, ktorý ako jediný rozvlnil sieť v tomto zápase. Gól padol v druhej tretine. Luník 7 Východ sa umiestnil na výslednom 5. mieste s veľkým, až 13 bodovým náskokom pred 6. Košickými Kavečanmi. Južania sa umiestnili na 7. pozícii, jeden bod pred Myslavou a dva body za Košickými Kavečanmi ▬
Umiestnenie Luník 7 Východ: 5 | 103 bodov | Skóre: +59
Umiestnenie Košice Juh: 7 | 87 bodov | Skóre: +3

▬ Kráľovské derby posledného kola základnej časti jednoznačne prinieslo stretnutie Dargovských hrdinov a Drakov z KVP. Súboj dvoch najlepších tímov v tabuľke, s formou V5 (Dargov) a V6 (Sídlisko KVP) prinieslo hokejbal, aký sa od takýchto tímov očakáva. Napriek zaistenej pozícii sa hral hokejbal, ktorému sa hodí označenie - luxusný. Krásne akcie, výborné obranné a brankárske zákroky, čisté hity a nádherné kombinované akcie. Zápas priniesol všetko, čo sa od neho očakávalo a diváci, rovnako ako aj hráči si mohli vychutnať to najlepšie ukončenie základnej časti od týchto dvoch tímov. Dargovskí hrdinovia zvíťazili dvojgólovým rozdielom, najmä po výbornej druhej tretine, v ktorej strelili 3 góly. KVP bolo strelecky aktívne len v prvej tretine, Viktor Berger ďalšie góly za svoj chrbát nepustil. Tretia tretina bola bezgólová, pomer striel vyhrali takisto domáci dargovčania v pomere 40:32. Hrdinovia a Draci sa v základnej časti 5. hokejbalu umiestnili na prvých dvoch miestach v tabuľke. Kráľujúci dargovčania vytvorili nový rekord - od prvého po posledný zápas základnej časti ani raz neopustili prvé miesto. S hviezdnym tímom odohrali svoju najlepšiu sezónu a získali tak zaslúženú finančnú odmenu - 160€. Táto dvojica sa takisto stala víťazom dvoch ocenení - Najviac strelených gólov v ZČ (Sídlisko KVP - 379) a Najmenej inkasovaných gólov v ZČ (Dargovských hrdinov - 199) ▬
Umiestnenie Dargovských hrdinov: 1 | 123 | Skóre: +170
Umiestnenie Sídlisko KVP: 2 | 110 | Skóre: +149

▬ Sídlisko Ťahanovce mali po prehre Barce v Lorinčíku isté 12. miesto, rovnako ako ich súper zo Šace, no obaja sa do dnešného zápasu pustili s obrovskou útočnou agresivitou a priniesli zápas bohatý na góly. 8 gólových kúskov v druhej tretine a 6 v tretej tretine pripravilo v celkovo 15 gólovom zápase poriadnu prestrelku týchto dvoch tímov. O jeden jediný gól sa nakoniec podarilo zvíťaziť hosťom zo Šace. Rozhodujúci gól padol necelú minútu pred koncom zápasu. Šaca sa po minuloročnej striebornej Play-Off umiestnila na nepostupovom 10. mieste, Sídlisko Ťahanovce ukončilo hokejbal na 12. mieste. V zápase padlo úžasných 82 striel, pomerom 42:40 pre Sídlisko Ťahanovce ▬
Umiestnenie Sídlisko Ťahanovce: 12 | 81 bodov | Skóre: -120
Umiestnenie Šaca: 10 | 74 bodov | Skóre: -4

▬ Ideálne zápas, ktorý ukončil 5. základnú časť 5. hokejbalu. Luník 7 Juh nedokázal bodovať proti Západu a hokejbalisti Myslavy tak všetko mali vo svojich rukách. Pokiaľ by v tomto zápase získali 2 body, dostali by sa, možno aj neočakávane, ale zaslúžene do svojej prvej Play-Off, najmä vďaka svojmu novému kapitánovi a najlepšiemu hráčovi tímu zároveň - Braňovi Toborovskému. Poraziť by však museli silné Ťahanovce, ktoré v tomto zápase takisto bojovali o lepšie umiestnenie. Úvodný gól padol z hokejky domáceho hokejbalistu - Samuela Gárdu. Myslavčania si jednogólové vedenie udržali až do konca prvej tretine. Pomer striel po 10. minútach bol takisto v ich prospech - 10:5. Druhá tretina však nebola pre domácich hokejbalistov tak vydarená ako tá prvá. Tesné vedenie stratili už v druhej minúte a v piatej sa dostali do vedenia Ťahanovce. Po druhej tretine tak bolo jednogólové vedenie na druhej strane a Myslava potrebovala využiť poslednú desaťminútovku na strelenie vyrovnávajúceho gólu a udržať si tak šancu bojovať o Play-Off. Až do posledného zápasu bojujúci Myslavčania potrebovali 2 body na 8. miesto. Tretia tretina vyšla lepšie ako tá druhá a Myslava sa vrátila do zápasu. Vyrovnávajúci gól strelil v 7. minúte Patrik Varlö. Tretia tretina sa skončila nerozhodným stavom a nasledovalo predĺženie, v ktorom išlo Myslave o všetko. Jediná chyba by mohla znamenať stratu veľkej šance o prvú Play-Off. Taká vec sa nestala, najvýznamnejší hráč Myslavy a jeden z najproduktívnejších hráčov 5. hokejbalu - Branislav Toborovský spôsobil na ihrisku a striedačke Myslavy najväčšiu radosť v histórii tohto tímu. Myslava vyhrali, dostala sa o jeden jediný bod pred Luník 7 Juh a umiestnila sa na postupovom mieste. Myslava odohrá svoju prvú Play-Off proti rekordy trhajúcim Dargovským hrdinom ▬
hokejový bodíček  hokejová bitka

--- Play-Off dvojice: Dargovských hrdinov (1) - Myslava (8) | Sídlisko KVP (2) - Košice Juh (7) | Luník 7 Západ (3) - Košické Kavečany (6) | Ťahanovce (4) - Luník 7 Východ (5)

Naposledy upravil nucleon dňa 25/9/2013, 16:27, celkom upravené 2 krát.

Odoslať pre Android za 25/9/2013, 14:56

Piata základná časť bola zo všetkých sérií hokejbalu určite najlepšia, znova ma nesklamala na samotnom závere, kde sa bojovalo do posledného zápasu Thumbs Up! Vychutnával som si každý deň, sledoval som všetky výsledky, zarobil peňeže Peňežník Smejúci sa smajlík 2 PHKE RULEZZZZZ! Awww yeaaah!

Odoslať pre KickPato za 26/9/2013, 09:37

Tvoja najlepšia hokejbalová správa čo si napísal good post Budem povzbudzovať v play-off, ideš do toho Roberto Awww yeaaah!

Odoslať pre mAt3s25 za 26/9/2013, 23:40

Myslava zahrá zápas proti Dargovu... na postup do nevidím, ale jeden zápas sa im podarí vyhrať... bilancia je však 6:0 pre Dargovčanov

Odoslať pre XezepusMECHA za 27/9/2013, 00:41

Matúš: Zobral si mi to z úst Thumbs Up! 4:1 tipujem... zápasy 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1 ...

Odoslať pre FrActraL za 27/9/2013, 08:28

Konečne Play-Off! Neviem sa dočkať, bude to tvrdý boj ako vždy!!! hokejový bodíček

Jasan Tomáš, aj tak som sa chystal to sem dať Usmiaty smajlík 2

Dargovských hrdinov - Myslava (6 VZ, 6:0)

KEJ - SKP 3:4

Luník 7 Západ - Košické Kavečany (6 VZ, 5:1)

Odoslať pre Android za 28/9/2013, 13:33

Takže kluby z prvých 4. miest majú lepšiu bilanciu, dosť ma prekvapila dvojica LKZ - KEK, som si nemyslel, že by LKZ zahralo tak suverénne základnú časť proti Kavečanom, ale zase keď im chýbali traja hráči po dosť dlhú dobu, tak to aj chápem --- Dargov - Myslava jednoznačne, v play-off to vidím na 4:0, možno 4:1, ale Myslava môže prekvapiť, hrajú fakt dobre. KVP - KEJ bude skvelá séria a TAH - LKV - Východ pôjde ďalej bez ohľadu na spoločné zápasy Smejúci sa smajlík 2

Odoslať pre KickPato za 29/9/2013, 10:29

Neviem sa dočkať na brutálnu play-off hokejový bodíček !!!!!!!!!!!!!!!

Odoslať pre Yulgar za 1/10/2013, 18:28

pochopiteľne sa playoff posunie kvôli vysokým školám, tak je?

ale ja som za to, aby bola v zime, to bude úúúplne naj!!! Awww yeaaah!

Odoslať pre Spammer za 4/10/2013, 15:14

@Yulgar napísal:pochopiteľne sa playoff posunie kvôli vysokým školám, tak je?

Písal som si ohľadom tohto s Robom a Matúšom, pretože by som sa chcel ísť pozrieť na niektoré zápasy Play-Off a dátum sa posunie na dlhšiu dobu ďalej, keďže väčšina hráčov momentálne nemá potrebný čas a PHKE chcú, aby posledná Play-Off bola tá najlepšia, tak si radšej počkajú a za to majú u mňa veľkú pochvalu Bravo!!